2 ay ömür biçildi, Türkiye’de sağlık buldu

2 ay ömür biçildi, Türkiye’de sağlık buldu

Azerbaycan’da kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye giden ve ameliyatı riskli görülerek 2 ay ömür biçilen 50 yaşındaki Veliyeva Türkiye’de başarılı bir ameliyat geçirerek sağlığına kavuştu. Türk doktorlarına her fırsatta teşekkür eden Veliyeva ve yakınları Erzincan’da gerçekleştirilen ameliyatın ardından taburcu edildi.

Başarılı bir ameliyat

Azeri doktorların 2 aylık ömür biçtiği ve yaşama şansının kalmadığına karar verildiği 50 yaşındaki kadın umudunu Türk doktorlarına teslim ederek Türkiye’ye geldi. Riskli bulunan by pass ameliyatı gerçekleştirilemediği için sağlığını kaybeden talihsiz kadın yapılan kontrollerin ardından hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren başarılı bir operasyon ile sağlığına kavuşan Veliyeva ve yakınları aldıkları mutlu haber sonrasında sevinçlerini gizleyemedi. Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Oruç Alper Onk ameliyatın herhangi bir risk taşımadan gerçekleştirildiğini söyledi.

Türk sağlıkçılarına teşekkür ederiz

Veliyeva ise ülkesinde görmediği ilgiyi Türkiye’de gördüğünü söyleyerek ‘Beni ölümün soğuk ellerinden Türk doktorları kurtardı. Türkiye’nin bana yeni bir hayat sunacağını tahmin etmezdim. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum’ ifadelerinde bulundu. Veliyeva’nın kardeşi Selale Ehmedova ise Azerbaycan’da kalmaları halinde hastalarının hayatını kaybedeceğini söyleyerek Türk sağlık camiasına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM