2018 Yılının Sağlık Trendleri

2018 Yılının Sağlık Trendleri

Sağlık konusunda trendi olur mu diye kendi içinizden soruyorsunuzdur. Bu konu üzerinde araştırmalar yapan bilim insanlarının yazdığı bilgiler doğrultusunda her geçen gün sağlığımız adına yeni şeyler ve gerekli bilgiler öğreniyoruz ve bu öğrendiklerimizi günümüze uygulamaya çalışıyoruz. 2018 yılının 6 adet sağlık trendini sizler için listeledik hadi başlayalım.

Doktorun elindeki bağırsak

Bağırsaklara Dikkat Edin

Günümüz de bağırsak konusunda her geçen gün daha fazla konuşmaya fikir üretmeye başladık bu durumun farkına varmışsınızdır elbet. Yeni moda olan bağırsak iltihaplanmalarının önüne geçmek için iyi beslenmek ve sindirim açısından iyi olan probiyotik gıdaları hayatımıza daha fazla sokarak bunun önüne geçebiliriz. Bu yazıyı okuduktan sonra probiyotik gıda tariflerini toplamaya başlayabilirsiniz.

Daha sağlıklı bir yaşam için spor yapın.

Boyutu Birazda Yükseltin

Sporunuzu yaparken koşu bandında daha fazla zaman geçirmek ve kuvvet antrenmanları zayıflamak ve sağlık olmak için en iyi yoldur. Bu sene zayıflamaktan ziyade kaslarınızın oluşumu ve dengeli bir vücuda sahip olmanın en doğru bir hareket olduğunu düşünüyoruz. Bu sene zayıf olmak değil de, kaslı olmaya daha fazla zaman harcayacağız.

Erken derin derin nefes alıyor

Havayı En İyi Şekilde Temizlemek

Dengeli ve temiz beslenmenin önemi yukarıdaki yazılarımız ile kavrandıysa, temiz hava solumanın önemini daha iyi bilmekteyiz.  Bu durumu en iyi şekilde yapan ev içi ve bahçe bitkilerini olduğunu öğrenerek bu bitkileri evinize hemen almalısınız. Evinizin içine bu bitkileri koyduğunuzda tozdan, dumandan ve diğer alerjenlerden koruyarak kendi sağlığınızı koruyacaksınız.

Egzersiz Sonrası Stretching

Yaptığınız egzersizin sonrasında yapacağınız egzersiz aslında tam anlamda her zaman yaptığınız gibi bir spor değildir. O kadar da zor olan birşeyden bahsetmiyoruz. Spor sonrası yapacağınız egzersiz gevşeme ve stretching anlamına gelerek sizi hem rahatlatarak yaptığınız spordan kurtarıyor hem de yemeğe ve yemeği yiceğiniz küçük atıştırmalıklara yüklenmenizi engelliyor.

Çözümler Geliştirin

Saçınızı daha iyi oluşturmak ve cildiniz üzerinde yer alan problemlerden kurtulmanız için dermatologlarınızın işi olmayıp sizlerin çabanızla gerçekleşeceğini bilmelisiniz. Saçlarınız için doğal şampiyonlar kullanmak ve saçınızı az yıkayarak doğal çözümlerin hepsini deniyor olacaksınız.

Besinlerin Vitamin Grupları

Parlak Cilt İçin Vitamin

Günlük olarak yaptığınız cilt bakımı artık hayatınızın bir rutini haline geldiği için sadece birkaç damla C vitamini serumunu kullanarak, vitaminlerin içinde bulunan güçlü antioksidan özelliklerini cildinize yedirerek cildinizi daha parlak hale getirebilirsiniz. Yaşlanmayı yavaşlatan bu serumlar ile daha parlak, daha sıkı bir cilt, alnınızda daha az çizgi ve daha iyi homojen bir cilt tonu elde edebilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM