300 Milyon Kişinin Hayatı Tehlikede

300 Milyon Kişinin Hayatı Tehlikede

Global Sağlık Konseyi Başkanı Jonathan Quick, yaptığı konuşma esnasında “Avustralya gribi” ismiyle yeni bir salgın hastalığın yaklaştığını, sessizce ilerleyen bu hastalığın 300 milyon kişiye kadar insanı etkileyeceği ve bu hastalık sonunda çoğu insanın hayatını kaybedeceğini vurguladı. 300 Milyon Kişinin Hayatı Tehlikede olduğu tahmin ediliyor.

“Avustralya gribi” isimli yeni bir salgın hastalığın yayılmakta olduğunu söyleyen Quick, hayvandan üzerinden insana geçebilen virüsün dünya üzerinde 33 milyon kişiye kadar etkili olabileceğini belirtti.

Kurnazca İlerliyor

Salgın hastalık virüsü insan vücuduna girdikten 4 gün içersinde semptomların ortaya çıktığını ifade eden Sağlık Konseyi Başkanı Quick, hastalığın sinsi bir şekilde ilerleyip öldürücü olabileceğini ifade ediyor.

Gelecek Günler Virüs için Kritik

Önümüzde ki günler içerinde özellikle de 200 günde virüsün yayılma hızının kritik olduğunu ifade eden Quick, önümüzde ki 2 yıl içerisinde 300 milyona yakın insanın hayatını kaybetme riski olduğunu söyledi.  Bu salgın hastalıktan korunmanın yolunun özellikle ucuz ve işlenen hayvansal gıdaların tüketiminden kaçınılması gerektiğini bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM