Adele Romatizması Nedir ? Nedenleri Nelerdir ?

Adele Romatizması Nedir ? Nedenleri Nelerdir ?

Adele Romatizması nasıl tedavi edilir?
Adele Romatizması nasıl tedavi edilir?

Vücudumuzdaki her yapının bir görevi olduğu gibi kaslarda önemli bir göreve sahiptir. Kaslar kemiklere tutunarak hareketimize yardımcı olurlar. Kasların veya eklemleri şişmesi ve ağrıması sonucu ortaya çıkan tabloya romatizma adı verilmektedir. Romatizma kaslar ve eklemlerde şişmeye sebep olduğu için şekil bozukluklarının nedenleri arasında yer alabilir. Romatizma her yaşta görülebilmekle birlikte daha çok ilerleyen yaşlarda ortaya çıkar.

Adele Romatizması Nedenleri

Adele romatizması hareket etmemize yardımcı olan eklem ve kaslara etki ettiği için kişinin hareket kabiliyetinde azalmaya sebep olabilir. Adele romatizmasının nedeni olarak kişinin şiddetli bir soğuk algınlığı geçirmesini gösterebiliriz. Bu sebeple ortaya çıkan adele romatizması vücutta görüldüğü yere bağlı olmakla birlikte boyun ve bel tutulmalarına sebep olabilir. Adele romatizmasının bir diğer sebebi olarak şiddetli soğuk algınlığının yanı sıra aşırı terleme ve dişteki herhangi bir çürük veya hastalık gösterebilmektedir. Bununla beraber adele romatizmasına ailenden gelen genlerin sebep olabildiği araştırmalar sonucunda varılan bir sonuçtur.

Adele Romatizması Tedavisi

 

Adele romatizması tedavi edilebilir rahatsızlık olmasının yanı sıra kendiliğinden geçebildiği söylenebilir. Ama hastalığın tekrar nüksetmemesi amacıyla tedavi şarttır. Adele romatizmasından etkilenmemek amacıyla çeşitli yöntemler fayda sağlamaktadır. Üşütmemeye özen göstermek ve terli çamaşırlarımızı ter kurumadan değiştirmek bu yöntemler arasındadır. Adele romatizmasına vücut direncinin düşmesinin sebebiyet vermesi dolayısıyla hastalığın nüksetmesinin ününe geçmek amacıyla diş çürüklerinin ve diş iltihaplarının tedavi edilmesi gerekmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11