Baş Ağrısı ve Evde Doğal Tedavisi

Baş Ağrısı ve Evde Doğal Tedavisi

Amansız bir şekilde yapışan baş ağrısı tüm yaşama sevincinizi alıp götürür ve çileli saatler geçirtir. Öyle anında bu ağrıdan kurtulmak mümkün olmasa da ağrınızı hafifleterek yavaş yavaş geçmesini sağlayabilirsiniz. Stres, uykusuzluk, yorgunluk ya da yolculuk gibi haller çoğu zaman baş ağrısı yapar. Bu durumlara karşı temkinli olmak daha az baş ağrısına yakalanmanıza sebep olacaktır. Peki, baş ağrısına ne iyi gelir?

Duş Alın ve Dinlenin

Genellikle akşam işten geldikten sonra başa bir ağrı yapışmaktadır. Bu durumda ılık bir duş amanız vücudunuz gevşetecektir. Baş ağrısı durumunda kişide daha çok hassasiyet oluşur. Bu yüzden sessiz ve ışıksız ortamda uzanarak dinlenmeye çalışın. Açlığınız varsa çorba gibi çok hafif şeyler yiyin ve bol bol su içmeye çalışın. Unutmayın ki vücuttaki su kaybı da baş ağrısı yapacaktır. Bunlar yeterli olmazsa baş ağrısına iyi gelen birkaç dokunuş yapalım.

Elinize Masaj Yapın

Baş Ağrınızı Hafifletmek İçin Masaj
Baş ağrısı Masaj

Evet, yanlış okumadınız başınıza değil elinize masaj yapın. Ellerde de ayaklar gibi vücudun baskı noktaları vardır. Buralara masaj yapmak baş ağrınızı kesecektir. Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında yer alan perdeli kısmın az yukarısını iki parmağınız arasına alarak sıkın.30 saniye boyunca kesintisiz baskı yapmanız halinde ağrınız ciddi şekilde azalacaktır.

Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağların şifa olduğunuz herkes biliyor. Ancak doğru kullanılmak şartıyla ifa olacaktır. Baş ağrısı için lavanta yağı, nane yağı ya da fesleğen yağı gibi ferahlık etkisi yaratan yağlar çok etkilidir.

Bir bardak kaynar suya damlatacağınız bir damla lavanta yağının buharını koklamak doğal yöntemle ağrınızı tedavi edecektir.

Tansiyon ya da stres kaynaklı baş ağrınız içinse nane yağı kullanabilirsiniz. Aynı lavanta yağı gibi uygulayabilirsiniz. Bu yağ vücutta kan akışını hızlandırdığı için oksijen alımınızı da iyileştirecektir.

Kahveden Şifa Bulun

Baş ağrısının gelmeye başladığını anladığınız anda hemen bir fincan Türk kahvesi içebilirsiniz. Kahvenin ağrı kesici etkisi erken safhalarda oldukça etkilidir. Bu eskiden beri gelen geleneksel ancak işe yarayan bir yöntemdir. Ancak abartmamak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11