Faydalı Kış Çayı Tarafi

Faydalı Kış Çayı Tarafi

Kış aylarının gelmesi ile birlikte havalarda soğumaya başladı. Havaların soğuması karşısında da insanlar kendilerini sıcak tutacak ipuçlarına ihtiyaç duydu. Bu nedenle soğuktan korunmak için içlerini sıcak tutmayı sağlayacak kış çayı kullanırlar. Bu sayede hem soğuk havalar karşısında bir direnç sağlarlar. Hem de vücut dirençleri yükseldiği için hastalıklar karşısında etkili korumaya ulaşmış olurlar.

Kış Çayının Faydaları

Kış çayı Faydaları

Kış çayı özellikle son dönemlerde soğuyan havalar karşısında oldukça etkili bir ısınma aracıdır. Bu nedenle de sık bir şekilde kış aylarında kış çayları tercih edilir. Böylece de insanların soğuktan korunmasını etkili bir şekilde sağlanmış olur.

Bu çaylar özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bilinir. Bu bağlamda da insanları kış hastalıklarından korur. Özellikle soğuk algınlığı ya da grip gibi rahatsızlıklar nedeni ile insanlar oldukça zorluk içerisinde olabilir. Kış çaylarını tüketerek hastalıklardan da kurtulması sağlanır.

Kış aylarında insanları rahatsız eden bir diğer durum da burun akıntısıdır. Aslında hastalıkların habercisi olan bu burun akıntısı, hiçbir hastalık oluşmadığı kimi zamanlarda da görülür. Bu çay sayesinde insanlar ayrıca burun akıntısından da kurtulurlar.

Faydalı Kış Çayı Tarifi

Özel Kış Çayı Tarifi

Kişiler için son derece fayda sağlayan bu karışım ile dilediğiniz miktarda çay tüketebilirsiniz. Bu sayede kış aylarının olumsuz etkilerinden mümkün olduğu kadar da korunabilirsiniz. Etkili kış çayları için size gerekli olan malzemeler şunlardır: 2 yemek kaşığı kuşburnu, 2 yemek kaşığı ıhlamur, 1 yemek kaşığı ada çayı, 1 adet çubuk tarçın, 4 adet karanfil, 2 yemek kaşığı papatya çayı, 1 adet zencefil ve arzu ettiğiniz miktarda bal kullanılır.

Bal dışındaki tüm malzemeler karıştırılır. Daha sonra hazırladığınız kaynamış suya her bir bardak için yarım kaşık karışımdan eklenir. Daha sonra da üzerine istediğiniz miktarda bal ilave edersiniz. Bu şekilde ekleme yapıldıktan sonra 5 dakika demlenmesini bekleyebilirsiniz. Demleme işleminden sonra süzerek çayı dilediğiniz ölçüde kullanabilirsiniz.

Faydalı bu kış çayı sayesinde soğuktan korunmanın formülüne de ulaşmış olursunuz. Soğuklar karşısında direncini yükseltmek isteyen herkesin tercihini de oluşturur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11