Göz Sulanması – Yaşarmasına Ne İyi Gelir

Göz Sulanması – Yaşarmasına Ne İyi Gelir

Göz yaşarması ve sulanması, günümüzde bilgisayar alışkanlığı ile çok arttı. Bu yazımızda göz yaşarmasına, sulanmasına ne iyi gelir bunu ele almaya çalışacağız. Göz sulanması, bilgisayarda çok zaman harcayan arkadaşların derdi haline geldi artık. Biz de farkındayız, hatta kendim de göz sulanmasına ne iyi gelir diye araştırmıştım zamanında. Çünkü benim de gözlerimde sorun vardı, sürekli sulanıyor, sürekli silmek zorunda kalıyordum. Hatta neden ağladığımı soranlar bile oluyordu, bu yaşarma yüzünden.

Sizlere önemli bir tavsiyede bulunmam gerekiyor. Bilgisayar, telefon, tablet her ne olursa olsun bu ekranlara bakmak göz sağlığını aşırı derecede etkiliyor, yoruyor, bıktırıyor. Yani sürekli ışık gelmesi, hele bir de gece karanlıkta bilgisayar, telefon ile uğraştığınızda daha çok etkisi oluyor. Normal zamanın 3 katı bir etkiye sahip oluyor. Öncelikle bundan kurtulmak elbette söz konusu değil. Şimdi size bilgisayara bakmayın desem, yapamazsınız. Ancak tedavi süreci boyunca bunu azaltsanız çok iyi olur. Çünkü bunlar tedaviyi engelleyen şeyler olarak karşınıza çıkacaktır. Doktora gitmek tabi ki ilk seçim olacaktır. Ancak tabi, üşengeçliğimizden dolayı doktora gitmeyiz biz. Bekleriz son demlerine kadar.

Sağlık bu hafife alınmaz. Gözleriniz de en önemli uzuvlarınızdan birisidir. Onlara iyi bakın, tamam şimdi belki geçer diyeceksiniz. Ancak ileride büyük sorunlar da oluşturabilir.

Göz Sulanması – Ne İyi Gelir

göz sulanması nasıl geçer

Öncelikle, bilgisayar kullanımı, telefon kullanımı konusunda ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Tamam komple bırakın demiyorum, böyle birşey zaten olmayacaktır. Ancak biraz olsun tedavi süreci gibi görün, azaltmaya çalışın. Öncelikle, gözlerinizi güneş ışığından korumanız gerekiyor.

Güzel bir güneş gözlüğü, göz sulanmasına iyi gelebilir. Daha sonra, bol güneşli günlerde dışarıda gezmemenizi öneririm. Çünkü güneş vurunca, gerçekten ters bir etki bırakabiliyor gözlerinizde.

Bir öneri daha sunayım size dostlar, sıcak bir bez ile gözlerinize masaj yapabilirsiniz. Mesela uyumadan yarım saat önce falan, sıcak ama çok sıcak olmasın, ılık bir bez ile gözlere gezdirin. Sıcak masaj, göz sulanmasına iyi gelir. Bu konuda ben de kendime biraz uyguladım ve faydasını gördüm. Tavsiye ederim, sağlıklı günler dileriz kendinize dikkat edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11