İyi Bir Fizik İçin 10 Kural

İyi Bir Fizik İçin 10 Kural

1.Kural: Bol bol protein yemek

Vücut ağırlığında kilogram başına 2 gram protein alınmalıdır. Kas gelişiminin devam ettirilebilmesi için bu durum şarttır.

2. Kural: Doğru tür protein tüketimi

Proteinin az yağlı biftek, az yağlı kıyma, hindi, balık çeşitleri özellikle de somon benzeri az yağlı ete sahip olan, tavuk göğsü, yumurta, yağsız süt ya da az yağlı süzme peynirler, protein tozları gibi kaynaklardan alınmasına dikkat edilmelidir.

Daha iyi bir fizik için önemli kurallar
Daha iyi bir fizik için önemli kurallar

3.Kural: Doğru tür karbonhidrat tüketimi

Yulaf, tam buğday ekmeği, kahverengi veya hint pirinci, tam buğday makarnası, tatlı patates, kiona benzeri kompleks karbonhidrat tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir. Bu yiyecekler kan şekerinin gün boyunca istikrarlı kalmasını ve zorlu antremanlar da gereken desteği sağlar.

4.Kural: Sağlıklı yağ tüketimi

Sağlıklı ve doğal yağlar vücudun çeşitli işleyişlerinde büyük öneme sahiptir. Balık yağları, badem yağı gibi birçok ürün buna örnek olarak verilebilir.

5.Kural: Sebze ve meyve tüketimi ihmal edilmemelidir.

Sebze ve meyvelerin sayısız faydası bulunmaktadır. Bu sebeple meyve tüketimi de sağlıklı bir vücut gelişiminde büyük öneme sahiptir.

6.Kural: Lifli gıdalar tüketilmeli

Lif içeren gıdaların tüketilmesi kan şekerinin dengede kalmasında büyük rol oynamaktadır. Bununla beraber yağ yakma sürecinde büyük yardım sağlar.

7.Kural: Çok fazla yememek

Yemekte aşırıya kaçılmamalıdır. Antremanınız için gerektiği kadar protein alınalıdır bu da enerji sağlayacaktır. İhtiyacın fazlası yemek yemek bedenin yağlanmasına sebep olacaktır.

8.Kural: Kas yapmak için biraz fazla yemek

Bu durum az önceki durumla çelişkili gelebilir fakat kas yapımında kiloya ihtiyaç vardır. Ama bu durum abartılmamalıdır.

9.Kural: Antreman sonrası hızlı protein ve basit karbonhidrat almak

10.Kural: Sakin ve sabırlı olma

Birçok durumda olduğu gibi bu durumda da biraz zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple sabırlı ve istikrarlı olmak gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11