Katakart Ameliyatını Oturarak Gerçekleştirdi

Katakart Ameliyatını Oturarak Gerçekleştirdi

Yaşamını Bursa’da sürdüren 62 yaşında olan Elmas Kartal, KOAH rahatsızlığı sebebiyle uzun yıllardır süren araştırmalara rağmen çözüm bulamadığı  “katarakt” hastalığından oturma pozisyonunda yapılan ameliyat ile kurtuldu. Sağ gözünde oluşan katarakt sebebiyle ameliyat olması geren Kartal, yıllarca KOAH rahatsızlığı yüzünden sırt üstü yatamadığı için uzun yıllar bu hastalığına çözüm bulamadı.

Bursa’da yaşamını sürdüren ve  62 yaşında olan Kartal, yakalandığı “katarakt” rahatsızlığından bir başka hastalığı olan KOAH sebebiyle uzun yıllar kurtulamamıştı. Uzun yıllardan beri yapılan araştırmaların sonucunda oturarak yapılan ameliyat sonrasından bu hastalığından kurtuldu.

Sağ gözünde katarakt oluşumu sebebiyle ameliyatını bir an önce gerçekleşmesi gereke Elmas Kartal, yaşadığı KOAH rahatsızlığı sebebiyle de sırt üstü yatamadığı için uzun yıllar tedavi olamadı.

Rutin Bir Katarakt Operasyonu

Bursa Medicana Hastanesi Göz Kliniği Op. Dr. Adnan İpçioğlu’na muayeneye giden Elmas Kartal, bu muayenenin ardından oturarak ameliyat olmasına karar verildi. Doktor İpçioğlu “ Genel bir katarakt ameliyatı olmasına rağmen yaşadığı başka rahatsızlık sebebiyle yatamaması ve anestezi alamaması itibariyle bugüne kadar ameliyat olmasına engel olmuş. Yaşantısında görme kaybı yaşadığı içinde bu ameliyatın bir an önce olması gerekiyordurdu.

KOAH Hastası Olduğu İçin Anestezi Almadı

KOAH hastalığı bulunduğu için göz ameliyatında uyutmadan herhangi bir şekilde aneztesi almadan ameliyatı gerçekleştirdi. “ Bu tür olan operasyonlarda hastaları oturur pozisyonda değil de sırt üstü müdahale ediyoruz. Hastalarımız sırt üstü yattığı zaman bazı durumlarda nefes darlığı çekebiliyor biz de onlara kolaylık göstermeye çalışıyoruz. Elmas Hanım ise kısa bir operasyon gerçekleştirdiği için rahatına kısa süre içerisinde kavuşacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM