Kışın Nasıl Hızlı Kilo Verilir ?

Kışın Nasıl Hızlı Kilo Verilir ?

 Kışın kilo almamanın yolları araştırılmakla birlikte kışın kilo vererek yaza hazır hale gelmek de mümkündür. Kışın hayatınız çok daha düzenli bir şekilde ilerlemektedir. Bu yüzden de kendinizi idare etmek, bir plan dahlinde hareket etmek daha kolaydır. Peki, kışın nasıl kilo verilebilir?

Hızlı Kilo Vermenin Yolu

Kış ayında hızlı kilo vermek için sabahları kahvaltınızın yanında kuşburnu çayı içebilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan bu çay zayıflamanıza da yardımcı olacaktır. Öğünlerin yanında maydanoz tüketmek de iyi bir yoldur. Çiğ olarak ya da salatalarda biraz yoğun olarak maydanoz tüketmeye özen göstermelisiniz.

Öğünlerinizi Çoğaltınız Ama Tabaklarınızı Küçültün

Kış aylarında ilk önceliğiniz bağışıklık sistemini korumak ve hastalıklara karşı koymaktır. Bu yüzden sıkı diyetler kışın sizi güçsüz düşürerek, hasta edebilir. Sağlık sorunlarını tetiklemeyecek,  sizi güçten düşürmeyecek diyetler daha ideal olacaktır.

Kışın öğünlerinizi küçültmeniz gerekir. Çünkü daha az hareket ettiğiniz için beslenmenizi de daha aza indirmeniz gerekir. Fazla alınan kaloriler hareketle yakılmadığı için vücutta depolanır. Kışın neden kilo alınır sorusunun cevabı da tam olarak budur, yiyip çok hareket etmek. İşte bu yüzden kışın daha az yiyip, daha çok hareket etmek gerekir. Zayıflamanın yolu da buradan geçer.

Kilo Vermek İçin Bol Bol Meyve Tüketin
Kilo Vermek İçin Bol Bol Meyve Tüketin

Meyve Sebze Tüketimine Özen Gösterin

Kış ayları meyve sebzeler açısından oldukça zengindir. Mevsime uygun ve taze olarak satın alacağınız meyveleri ara öğünler olarak mutlaka tüketmelisiniz. Hem sağlığınız konuşur hem de açlığınızı bastırarak daha az yemek yemenizi sağlar. Kışın yemek olarak da genellikle haşlama et ve sebze yemeklerini tercih etmelisiniz. Kızartarak tüketeceğiniz sebze size kilo verdirmez, kilo aldırır.

Sıvı Tüketimini Arttırın

Kışın nasıl kilo verilir diye merak edenler için diğer bir ipucu ise sıvı tüketimini arttırmaktır. Maalesef kışın pek susamıyoruz ve dolayısıyla da sıvı tüketmiyoruz. Bu durumda kilo aldıran bir etkendir. Bunun yerine kışın bol bol sıcak bitki çayları, taze meyve suları ve ayran gibi sağlıklı içecekleri tüketmeliyiz. Bu içeceklerde şeker kullanmamak ve mümkünse posalı içecekler tercih etmek daha faydalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Eğer öğün sayımı ve saatini düzene sokabilirsem zayıflayacağım da olmuyor işte 🙂 Sabah kahvaltı yapıyoruz zar zor öğlen yok akşam 4-5 gibi bir şeyler yiyebiliyorsak o gerisi atıştırmalık geçiyor 2 öğün anca 🙁

    • Ahmet bey anladığım kadarıyla gün içinde bir kaç sefer beslenme gerçekleştiriyorsunuz. Fakat bunlardan sabah ve akşam yemekleri ön plana çıkmakta. Bu durumda ise saatler düzensiz. Akşam sonrası da atıştırmalıklar var.

      Bunların yerine ilk olarak sabah ve akşam yemeklerini her gün aynı süre zarfında tüketin. Atıştırmalıkları azaltırsanız acıkabilir ve yemeğinizi düzene sokabilirsiniz. Canan Karatay hocamızında dediği gibi verimli 2 öğün yemek yeterli görülmekte. Meyve ve sebze de doğru zaman aralıklarında tüketirseniz sizler için de faydalı olacağına inanıyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11