Kuru Öksürükğe Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ?

Kuru Öksürükğe Ne İyi Gelir ? Nasıl Geçer ?

Kuru öksürük, genellikle balgamlı öksürükten daha fazla etki eden ve ağrılara sebep olan durumdur.Kuru öksürük ne iyi gelir , nasıl geçer, nedenleri, bitkisel tedavi, doğal tedavi konusunu ele aldık.  Genel olarak sigara tüketimi, kuru hava ve bakterilerin sebebi sonucu ortaya çıkan bir sorun olsa da nadir olarak ciddi hastalıkların habercisidir.

Soluk borusu ve akciğerdeki istenmeyen maddelerin dışarı atılması olayına öksürük adı verilir. Yani vücudun gırtlağa baskı yapması ile birlikte açılması ve vücuttaki istenmeyen maddelerin dışarı atılmasını meydana getirir.

Veremin başlangıcında da kuru öksürük görülmektedir. Fakat bu durumun olasılığı oldukça düşüktür. Öksürüğün uzun sürmesiyle birlikte doktora başvurulması gerekmektedir.

Kuru Öksürüğe Ne İyi Gelir? 

Kuru Öksürüğü tedavi eden kadın

Kuru öksürüğün tedavi edilmesinde başta gelen ce oldukça etkili olan yöntem bol sıvı alınmasıdır. Bol sıvı tüketimiyle birlikte sigara kullanımı bırakılmalı ve bulunduğunuz ortamı devamlı olarak havalandırmalısınız. Bu olay etkisini kısa sürede gösterecektir.

Kuru Öksürük Bitkisel Tedavi

Kuru öksürük tedavisinde bazı şifalı bitkilerden faydalanılabilir. Kuru öksürük tedavisinde kullanılacak bitkisel tedavilerden bazıları şunlardır:

  • 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı bal ile birlikte karıştırılarak yenir. Bu karışım içildikten süt içerek boğaz rahatlatılabilir.
  • 2 tatlı kaşığı dut pekmezinin üzerine bir miktar karabiber serpilerek günde bir kaşık yemek de boğazları rahatlatır.
  • Ihlamur ile birlikte ayva yaprağı kaynatılarak içilir.
  • Elma kabukları ile birlikte zencefil, ıhlamur, tarçın, ayva ve limon kaynatılır. Suyu İçilir
  • Nişasta su ile kaynatılarak limon suyu ve pekmez ile karıştırılabilir.
  • Bir miktar kekik suyla birlikte kaynatıldıktan sonra içine bal koyularak içilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2018-02-24 00:27:10
Doğru Tedavi Rehberi: Maalesef yok Aydın bey
2018-02-23 23:38:11