Sivilce Neden ıkar ? nasıl geçer

Sivilce Neden ıkar ? nasıl geçer

Sivilce Çeşitleri

Günümüzde sivilce problemi oldukça sık rastlanılabilen bir rahatsızlıktır. Hem dengesiz beslenmenin etkisi hem de çeşitli zararlı yiyeceklerin çok tüketilmesi oldukça kötü sonuçlara yol açmaktadır.

Ergenliğe yeni giren kız ve erkeklerde görülen sivilce hastalığı artık sadece ergenlik dönemlerinde görülmemektedir. Bundan dolayı da son zamanlarda çeşitli yağlı yiyeceklerin ve sinir stresinde etkisi ile bu tür hastalıklar çok görülmektedir. Deri de ve kafa derisinde oluşan sivilcelere daha sonradan kaşınmaya ve iltihap dökmeye neden olmaktadır. Bundan dolayı da insanlar sürekli bir eziyet içindedir. Bu hastalığın tedavisi oldukça çoktur. Ancak bazı ilaçlar yan etki de yapabilir.

İlaç kullanımı için özellikle doktor tavsiyelerine uyulması gerekmektedir. Ama kişiler son zamanlarda özel doğal yollar ile sivilceleri yok etmek için birtakım kremler ve sabunlar kullanmaktadır. Özellikle sivilceleri kurutmak için kükürt sabunu çok kullanılmaktadır. Bu sabunu banyo yaparken saçınıza ve ya derinize kullanmalısınız. Bu sabun çoğunlukla sivilceleri kurutmaya yaramaktadır. Bundan dolayı da çok kullanılmaktadır.

Doğal yollardan tedavi olmak istemeyenler içinde doktorların hem krem hem şampuan hem de solüsyon ilaçları verdikleri görülmektedir. Günde birçok kez derinizde çıkan sivilcelere karşı bu ürünleri yani ilaçları kullanmak zorundasınız. Sizler sakın bu ilaçları kafanıza göre kullanmayın. Doktora gittiğinizde o sizin değerlerinizi ölçerek ona göre size ilaç verecektir. Sizlerde bu ilaçları düzenli olarak kullanarak sivilcelerden kurtulun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM