Türkiye Sağlık Alanında Mesafe Katetti

Türkiye Sağlık Alanında Mesafe Katetti

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Tıp Bayramıyla ilgili yaptığı açıklama da sağlık personellerinin “Tıp Bayramı’nı kutlayarak, Türkiye’nin son zamanlarda sağlık alanında ne kadar yenilik kat ettiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen basın toplantısına katıldı. Verilen sağlık hizmetlerinin hem bedensel hem de ruhsal olarak çok güçlü ve sağlam olmasını gerektiren bir hizmet olduğunu belirten Bakan Demircan, “ Türkiye’nin dört bir bölgesinde bizlerden zor koşullarda yardım bekleyen insanlara yardım ediyoruz, hizmet veriyoruz. Zor durumda kalan insanların yardımına kulak veriyoruz. Bu durum örnek oluşturarak diğer milletlere örnek oluyoruz. Her şeyden önce insanlık olarak vicdanımızın gereği olarak gece gündüz personellerimiz hizmet veriyor. Bu durum hem bedensel hem de ruhsal bakımdan çok güçlü ve sağlam olmayı gerektiren bir hizmet” açıklamalarında bulundu.

Türkiye’nin son yıllarda sağlık alanında yapmış olduğu büyük icatların olduğunu belirten Demircan, “ Halkımızın memnuniyet her sene giderek artmaktadır. Sağlık alanında geldiğimiz nokta, hükümetimizin yaptığı doğru yatırımlar ve doğru tercihler ile birlikte sağlık çalışanların eseridir. Sağlık alanında sizlerden gelen memnuniyeti %100’lere çıkarmak bizlerin görevidir” açıklamalarında bulundu.

Sağlık Çalışanlarına Yapılan Şiddet Son Bulmalı

Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıların, bir nevi kendilerine yapıldığını söyleyen Demircan, “Bazı kendini bilmezler, sağlık çalışanlarımıza karşı istenmeyen tavırlar sergilemektedir. Bu durum bizleri oldukça üzmektedir. Yapılan tüm saldırıları adeta kendimize yapılmış gibi buluyoruz. Bu durum kabul edilen bir durum kesinlikle değildir. Sebebi ne olursa olsun kınayarak, lanetliyoruz. Bu durumları kökten çözecek sorumlulukları almak, çalışanlarımızın sağlığını korumak bizlerin görevidir” açıklamalarında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM